Ogrodzenia żaluzjowe

Ogrodzenia żaluzjowe

W artykule:

Ogrodzenie żaluzjowe od producenta - tanio. Bramy furtki i przęsła żaluzjowego ogrodzenia.

Ogrodzenia żaluzjowe:
Nowoczesne rozwiązanie dla Twojej posesji.

 

Ogrodzenia pełnią wiele istotnych funkcji w naszym otoczeniu. Nie tylko chronią naszą prywatność i bezpieczeństwo, ale także dodają estetyki naszej zabudowie. Tradycyjne ogrodzenia drewniane czy panelowe, chociaż są popularne, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. W takim przypadku warto rozważyć ogrodzenia żaluzjowe jako nowoczesne i bardzo oryginalne rozwiązanie. Łączy ono funkcjonalność, design i trwałość. Ponadto ogrodzenie tego typu zapewnia bardzo wysoki poziom prywatności, co może być kluczowe w niejednej sytuacji.

Sprawdźmy zatem, czym są tak zwane ogrodzenia żaluzjowe i kiedy najlepiej je stosować.

Czym są ogrodzenia żaluzjowe? 


Ogrodzenia żaluzjowe, to pełne nowoczesności i elegancji przęsła montowane na słupach stalowych lub betonowych. Dzięki nim dobrze i estetycznie zasłonisz swoją nieruchomość przed spojrzeniami z zewnątrz. Ogrodzenia tego typu, bardzo często montowane są nie tylko jako ogrodzenia frontowe. Wykorzystujemy je z powodzeniem wszędzie tam, gdzie chcemy zasłonić różne elementy w zabudowie takie jak np. pompy ciepła czy wiaty śmietnikowe. Ich przęsła składają się z przesłon żaluzjowych, które montujemy zachodząco na siebie. Taka konstrukcja ochroni nasz teren przed spojrzeniami z zewnątrz, a dodatkowo skutecznie zabezpieczy przed intruzami. W połączeniu z masywnym betonowym fundamentem, może również pełnić funkcję wygłuszającą. Nasze ogrodzenie palisadowe w systemie DIY, umożliwia samodzielne dostosowanie rozstawu pojedynczych żaluzji. Dzięki temu, mamy większą kontrolę nad tym co, i jak mocno chcemy przesłonić. 

Zalety ogrodzeń żaluzjowych.

 1. Elastyczność i dostosowanie.
  Ogrodzenia żaluzjowe pozwalają na pełną kontrolę nad Twoją przestrzenią. Możesz zamontować je maksymalnie nachodzące na siebie, delikatnie rozsunąć, lub stopniowo zmieniać poziom przesłony. Przełoży się to na wygląd, ale również na cenę przęsła.
 2. Estetyka.
  Ogrodzenia żaluzjowe produkujemy w dwóch wzorach lekko różniących się między sobą wysokością przesłonienia. Elementy ogrodzenia malujemy standardowo farbą proszkową w dwóch kolorach grafitowym/antracytowym i czarnym. Drobna struktura i matowe wykończenie powłoki malarskiej, zapewni wyjątkowy wygląd ogrodzeniu. Takie kolory pozwalają z łatwością dopasować się do większości elementów ogrodzenia, oraz do każdego materiału. Od stali, po beton czy kamień. Pozwala to dopasować ogrodzenie do charakteru Twojej posesji.
 3. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi.
  Dobrze zaprojektowane ogrodzenia żaluzjowe powinno, prócz swej funkcjonalności i estetyki, być odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr czy słońce. Do produkcji naszych ogrodzeń stosujemy stal ocynkowaną oraz aluminium. Dodatkową warstwą zabezpieczającą jest niewątpliwie wspomniana farba proszkowa. Dzięki temu elementy ogrodzenia zachowują swoją trwałość i estetykę przez wiele lat. Stanowi to ważny aspekt inwestycji w ogrodzenie.
 4. Łatwy montaż bez spawania i bez widocznych śrub.
  Łatwość montażu zapewniają listwy montażowe wykonane z mocnego aluminium. Wszystkie prace montażowe zrobimy za pomocą podstawowych narzędzi. Nie potrzebujesz żadnych nitownic czy spawarki. Dzięki temu, że przęsło od Kam-Eko jest w częściach możesz łatwo dopasować jego wymiar tam gdzie to konieczne.
 5. Bezpieczeństwo.
  Ogrodzenia żaluzjowe pełnią także rolę zabezpieczenia Twojego mienia. Ich solidna konstrukcja i zwarta budowa zabezpieczy twoją posesję przed intruzami.
 6. Łatwość utrzymania.
  Ogrodzenia żaluzjowe są bardzo łatwe w utrzymaniu. Wymagają jedynie sporadycznego czyszczenia, co można zrobić za pomocą wody z dodatkiem mydła lub delikatnych środków do konserwacji.

Ile kosztuje ogrodzenie żaluzjowe?

Ceny ogrodzenia żaluzjowego uzależnione są od kilku czynników. Ilość wykorzystanego materiału i jego jakości, zabezpieczenia przed korozją, czy samej konstrukcji. Ogrodzenie żaluzjowe za 205 zł brutto – tyle, w przeliczeniu na metr bieżący kosztuje najtańsze przęsło żaluzjowe z naszej oferty. Na czas pisania tego artykułu, ceny ogrodzeń żaluzjowych w naszej ofercie zaczynają się już od 492 zł brutto za przęsło o wymiarach 120×200 cm. Daje to nam wartość 205 zł brutto za metr bieżący przęsła.

Podobnie a nawet jeszcze lepiej wypadają ceny wyższych ogrodzeń. Za przęsło o wymiarach 170×200 cm zapłacicie Państwo teraz 203 zł brutto w przeliczeniu na metr bieżący. Do ceny ogrodzenia żaluzjowego należy jednak jeszcze dodać koszt słupów. Stalowe słupy o profilu 80×80 mm i długości 2,2 m to koszt w okolicy 160 zł. Słupy betonowe to bardzo zróżnicowany koszt, uwarunkowany ceną zastosowanych materiałów, oraz kosztem prac murarskich.

Wszystkie aktualne ceny ogrodzeń żaluzjowych znaleźć można w naszym sklepie internetowym. Link bezpośredni do oferty ogrodzenia.kam-eko.pl

Montaż ogrodzenia żaluzjowego, nic trudnego.

W naszej firmie stawiamy na jakość i prostotę. Dbamy o to, by nasze ogrodzenia dało się łatwo zamontować i jak najłatwiej dostosować pod wymiar. Tak też jest w przypadku ogrodzeń żaluzjowych.
Opracowaliśmy specjalny system montażowy, w postaci aluminiowych listew. Dzięki zastosowaniu specjalnych maskownic, wkręty montażowe pozostają niewidoczne. Dzięki temu złożone i przykręcone ogrodzenie wygląda jeszcze bardziej estetycznie. Najdłuższe przęsło jakie możemy złożyć to 2,5m. Przy tej długości zalecamy montaż listew wzmacniających, które dodatkowo usztywnią konstrukcję. Wszystkie elementy ogrodzenia możemy skrócić na wymiar. Elementy wystarczy dociąć za pomocą piły do metalu. W celu ochrony materiału, miejsce cięcia wystarczy zabezpieczyć np. farbą w sprayu. Daje to szereg możliwości jeśli chodzi o montaż. Możemy dowolnie skracać przęsła, by dopasować je do wymiarów ogradzanego terenu. To rozwiązanie świetnie się sprawdza, gdy chcemy odświeżyć stare ogrodzenie z gotowymi słupami betonowymi. Sam proces montażu nie wymaga żadnego spawania czy nitowania. Wystarczy poziomica, wkrętarka i wkręty samowiercące.

Zastosowanie ogrodzeń żaluzjowych.

Ogrodzenie żaluzjowe, dzięki prostemu wzornictwu, sprawdzi się niemal w każdym stylu zabudowy. Znajdą szerokie zastosowanie nie tylko jako typowe ogrodzenie terenu, ale także do innych przydomowych konstrukcji. Mogą być używane:

 • na działkach i posesjach: oferują estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla prywatnych posesji, chroniąc je jednocześnie przed niepożądanymi gośćmi.
 • w ogródkach i tarasach: pozwalają na stworzenie intymnej przestrzeni do relaksu i odpoczynku.
 • w przydomowych basenach: ograniczenie widoczności i ochrona przed wiatrem sprawiają, że ogrodzenia żaluzjowe są idealnym wyborem dla posiadaczy basenów.
  w restauracjach i kawiarniach: tworzą przytulne przestrzenie na zewnątrz lokali, tworzą przestrzeń prywatną obiektu.
 • w zabudowach użytkowych: doskonale maskują wszystko to czego nie chcemy pokazywać na zewnątrz. Dlatego idealnie nadają się do wydzielenia miejsca na kosze na śmieci przy posesji. Dzięki nim zabudujesz również wiatę czy miejsce garażowe.

Podsumowanie

Podejmując się budowy, bądź renowacji ogrodzenia, stajemy często przed trudnym wyborem. Jeśli stawiasz na wysoki poziom prywatności, do tego zależy Ci na prostym wzornictwie, to ogrodzenie żaluzjowe może być strzałem w dziesiątkę. Przęsła żaluzjowe łączą funkcjonalność, design i trwałość. Dzięki nim Twój dom, czy ogród stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny i estetyczny. Nasze przęsła żaluzjowe to również bardzo przystępna cena. Koszt przęseł oscylują w okolicach 205 zł za metr kwadratowy. Nasz system montażowy jest bardzo elastyczny tzn. pozwala bardzo łatwo na dopasowanie ogrodzenia do wielkości działki. Jeśli szukasz innowacyjnego sposobu na poprawienie wyglądu i bezpieczeństwa swojej posesji, warto rozważyć ogrodzenia żaluzjowe jako atrakcyjną opcję.

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Leave a Comment

Scroll to Top